Статті Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту», які є найбільш значущими для соціально – психологічної служби

У с.76 ЗУ «Про освіту» вказує, що психологічна служба повинна існувати в системі освіти, і соціальні педагоги і психологи є педагогічними працівниками. А ЗУ «Про загальну середню освіту», конкретизує те, що на психологічну службу поширюються ті самі права і обов’язки як на вчителя-предметника.

Згідно з новою редакцієюЗакону України «Про освіту», який набув чинності у вересні 2017 р., діяльність психологічної служби регламентуєтьсястаттею 76 «Психологічна служба та соціально-педагогічний патронаж у системі освіти»:

1. У системі освіти діє психологічна служба,положенняпро яку затверджує центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки. Психологічне забезпечення освітнього процесу в закладах освіти здійснюють практичні психологи.

2. Соціально-педагогічний патронаж у системі освіти сприяє взаємодії закладів освіти, сім’ї і суспільства у вихованні здобувачів освіти, їх адаптації до умов соціального середовища, забезпечує профілактику та запобігання булінгу (цькуванню), надання консультативної допомоги батькам, психологічного супроводу здобувачів освіти, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування). Соціально-педагогічний патронаж здійснюється соціальними педагогами.

{Частина друга статті 76 в редакції Закону№ 2657-VIII від 18.12.2018}

3. За своїм статусом практичні психологи та соціальні педагоги закладів освіти належать до педагогічних працівників.

Інформаційний куточок

Пам"ятка для батьків

Комплекс вправ для подолання паніки в кризовій ситуації

Уповноважений з прав дитини

Кiлькiсть переглядiв: 136

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.